×

Kalisz: Śmierć pieszego na miejscu!

  • 13.11.2017, 09:47 (aktualizacja 14.11.2017 09:36)
Kalisz: Śmierć pieszego na miejscu! KMP Kalisz
Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego z udziałem pieszego, do którego doszło na ulicy Al. Wojska Polskiego. W wyniku zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznym panującymi na drogach, apelujemy do kierowców o ostrożność. Pieszym przypominamy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, a także o elementach odblaskowych, które mogą uratować im życie.

Większości wypadków z udziałem pieszych to niestety wynik zarówno pośpiechu i nerwów zmotoryzowanych jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Często zdarza się, że piesi lekceważą kierowców i przepisy. Zdarza się, że nawet w trudnych warunkach atmosferycznych wychodzą na jezdnię w miejscach niewyznaczonych lub wbiegają na przejścia, nie dając zmotoryzowanym szans na bezpieczne zatrzymanie auta. Kierowcy z kolei nie chcą czekać, śpieszą się i często jeżdżą znacznie szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Zapominają również, że prędkość należy dostosować nie tylko do znaków, ale również do warunków panujących na drodze.

W piątek, 10 listopada br. po godzinie 21:00 doszło do tragicznego wypadku z udziałem pieszego. Przybyli na miejsce policjanci z kaliskiej drogówki ustalili, że jadący ulicą Al. Wojska Polskiego w kierunku ulicy Poznańskiej, kierowca samochodu ciężarowego marki Man potrącił pieszego. Z realacji świadków zdarzenia wynika, że mężczyzna przebiegał przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Pieszy w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Wstępne badanie wykazało, że 28-letni kierowca pojazdu ciężarowego był trzeźwy. Od kierującego została również pobrana krew do dalszych badań.

Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego pod nadzorem kaliskiej prokuratury, będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności oraz przebieg tego tragicznego zdarzenia. KMP Kalisz

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe