×

Powiat Ostrowski: Piętrowa świetlica

  • 13.11.2017, 09:25 (aktualizacja 14.11.2017 09:37)
Powiat Ostrowski: Piętrowa świetlica
Sołectwo Antonin już niedługo znajdzie siedzibę. Samorząd gminy zaadaptuje na potrzeby tej wsi trzykondygnacyjny gmach, stojący na antonińskim osiedlu. Obiektem będzie zarządzał GOK, podobnie jak 9. innymi świetlicami wiejskimi.

Pierwotnie budynek pełnił funkcję mieszkalną, wykorzystywany był również jako lokal gastronomiczny i do celów rekreacyjnych. Znajduje się w nim m.in. pięć pokoi (cztery z łazienkami), jadalnia, kuchnia, hall, osobna łazienka, taras oraz klatka schodowa prowadząca na piętro. Inicjatywa gminy cieszy szczególnie sołtysa Mariusza Kaletę, który przyznaje, że nasłuchał się od mieszkańców Antonina narzekań na brak sołeckiego lokum. - Teraz przestaniemy mieć kompleksy na tle innych miejscowości, a to miejsce będzie rozpoznawalnym adresem, pod którym każdy będzie mógł się wykazać - deklaruje. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada windę. Zakup budynku sfinalizowano w październiku. Kosztował on gminę 460 tys. zł. Przyszła świetlica wymaga jeszcze drobnych napraw i odnowienia elewacji budynku. TW Fot. Tomasz Wojtasik

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe