Koszykówka: Weterani pociągnęli Stal

Koszykarze Stali Ostrów przegrali z liderem drugiej ligi Górnikiem Wałbrzych 68:72. Aż 33 punkty w tym meczu zdobyli dwaj weterani - Łukasz Olejnik i Wojciech Żurawski.
Kiepsko rozpoczęli mecz w Wałbrzychu koszykarze Stali. Przez blisko pięć minut zdobyli tylko dwa punkty i to z rzutów wolnych. Dopiero Łukasz Wojciechowski rzutem za trzy przełamał tę strzelecką niemoc. Z czasem gra ostrowian stawała się coraz płynniejsza i w 7 minucie wyszli na prowadzenie 10:8 po rzucie Wojciecha Żurawskiego. Pierwszą kwartę wygrali ostrowianie 14:12, a najwięcej punktów dla Stali zdobyli: Żurawski 8 i Wojciechowski 5. Gospodarze nie zamierzali jednak oddać punktów bez walki. Największe problemy gracze z Ostrowa mieli z Marcinem Wróblem, który w tym okresie gry był zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem Górnika. Podopieczni Mikołaja Czai walczyli jednak bardzo ambitnie o każdą piłkę i ta ambicja została nagrodzona. Po 18 minutach prowadzili już 30:22, by ostatecznie na przerwę schodzić przy prowadzeniu 34:24. Po zmianie stron gospodarze bardzo szybko odrobili straty i w 23 minucie przegrywali już tylko 30:34. Ale zawodnicy z Ostrowa wytrzymali tę presję i chwilę później po trafieniu za trzy Łukasza Olejnika znów odskoczyli na dziewięć ,,oczek'' 41:32. Przed rozpoczęciem decydującej, czwartek kwarty, stalowcy wygrywali 52:48. Długa stawiali czoło graczom z Wałbrzycha. Gospodarze dopiero w 37 minucie wyszli na prowadzenie 65:63. Na minutę przed końcową syreną Górnik miał trzy punkty przewagi - 71:68. W tej sytuacji koszykarze Stali starali się doprowadzić do remisu rzutem za trzy. Niestety, spudłował Krzysztof Spała, a za chwilę nie trafił Patryk Marek. Ten ostatni po niecelnym rzucie szybko sfaulował zawodnika Górnika, który trafił jeden rzut wolny i ustalił wynik meczu 72:68. W meczu z liderem drugiej ligi dwaj weterani Stali - Wojciech Żurawski i Łukasz Olejnik - zdobyli razem aż 33 punkty. Pozostali razem rzucili 35 punktów. Widać, że ostrowska młodzież musi się jeszcze dużo uczyć, by dorównać swoim starszym kolegom. Z tą młodzieżą to chyba lekka przesada, gdyż Łukasz Wojciechowski ma 29 lat, Przemysław Galewski 26 lat, a bracia Spałowie po 24 lata. Z graczy którzy zdobywali punkty w pojedynku z Górnikiem najbardziej perspektywicznym zawodnikiem jest 19 letni Patryk Marek. Oczywiście w kadrze Stali nie brakuje nawet młodszych koszykarzy, ale ci pojedynek z liderem oglądali z ławki rezerwowych zamiast zdobywać doświadczenie. Wynik Górnik Wałbrzych - Stal Ostrów 72:68 (12:14, 12:20 24:18, 24:16) Stal: Żurawski 17, Olejnik 16, K. Spała 12, Wojciechowski 8, Marek 7, Galewski 5, M. Spała 3.