Piłka nożna: Wygrana Centry i remis Ostrovii

Centra Ostrów pokonała Energetyka Gryfino 1:0, a Ostrovia zremisowała z Polonią Leszno 3:3.

Piłkarze Centry jadąc do Gryfina zdawali sobie sprawę, że przegrywając mecz znajdą się w strefie spadkowej. Wiedzieli także, że o komplet punktów będzie bardzo trudno, gdyż gospodarzom zwycięstwo otworzy drogę do wydostania się ze strefy spadkowej. Pewnie dlatego oba zespoły od początku bardzo zwracały uwagę na grę obronną, by czasem nie stracić bramki. W końcu gracze z Ostrowa przeprowadzili tę jedną akcję, która dała Centrze trzy punkty. W 63 minucie Dawid Kuczyński podał piłkę do Miłosza Nowickiego, a ten pokonał golkipera Energetyka. Centra z dorobkiem 16 punktów zajmuje obecnie 12 miejsce w tabeli trzeciej ligi. Kolejnym rywalem ostrowian będzie Górnik Konin. Spotkanie to rozegrane zostanie 18 listopada, o godz. 12.00. Piłkarze Ostrovii prowadzili z wiceliderem czwartej ligi Polonią Leszno już 2:0, a później 3:1, ale nie zdołali zainkasować kompletu punktów. Mecz ułożył się po myśli ostrowian mimo, iż przystąpili do niego bez dwóch swoich bardzo ważnych zawodników - Łukasza Wiącka i Bartosza Jankowskiego. Mimo tych problemów po 45 minutach Ostrovia prowadziła 2:0. Zaraz po przerwie na 3:0 mógł podwyższyć Damian Błaszczyk. Niestety mimo że znalazł się w pozycji sam na sam z bramkarzem z Leszna nie zdołał go pokonać. Chwilę później to goście cieszyli się z gola kontaktowego. Bramkarza Ostrovii pokonał Artur Krawczyk. Gospodarze odpowiedzieli błyskawicznie. Dwie minuty później było już 3:1, a bramkę strzelił Krystian Mokrzycki. Wydawało się, że gracze z Ostrowa mają to spotkanie pod kontrolą. Ale piłkarze z Leszna do samego końca walczyli o korzystny dla siebie rezultat. I swój cel zrealizowali. Doprowadzili do remisu i wywieźli z Ostrowa jeden punkt. Gracze Ostrovii po 16 ligowych kolejkach z dorobkiem 29 punktów zajmują czwarte miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem ostrowian będzie zajmujące drugie miejsce Pogoń Nowe Skalmierzyce. W pierwszym pojedynku tych drużyn w Ostrowie lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 4:3. Wszystko wskazuje na to, że w Nowych Skalmierzycach czeka ostrowian bardzo trudna przeprawa. BIN Wynik Energetyk Gryfino - Centra Ostrów 0:1 (0:0) Bramka: 0:1 Nowicki 63 min. Ostrovia - Polonia Leszno 3:3 (2:0) Bramki: 1:0 Kaczmarek 19 min., 2:0 Giecz 35 min., 2:1 Krawczyk 53 min., 3:1 Mokrzycki 55 min., 3:2 Glapiak 60 min., 3:3 Bugrel 73 min.