×

Powiat Kaliski: 100 lat Pani Marianny z Pawłówka

  • 10.11.2017, 12:06
Powiat Kaliski: 100 lat Pani Marianny z Pawłówka UG Blizanów
W czwartek 9 listopada Marianna Kudlińska z Pawłówka obchodziła setne urodziny. Z tej okazji w kościele parafialnym w Kokaninie odbyła się uroczysta msza św. dziękczynna, którą odprawił ks. Marek Czekaj – proboszcz Kokanina.

Po niej rodzina i zaproszeni goście udali się na przyjęcie do „Bursztynowego Dworu” w Niedźwiadach. Poza najbliższymi, serdeczne życzenia seniorce złożyli osobiście: Sławomir Musioł – wójt gminy Blizanów, Jan Wojtyła – przewodniczący Rady Gminy Blizanów i Teresa Nowacka – inspektor USC Urzędu Gminy Blizanów oraz druhowie OSP Pawłówek (mąż jubilatki był strażakiem). Włodarz gminy odczytał zebranym list gratulacyjny od premier RP Beaty Szydło kierowany do stulatki. 
Pani Marianna wychowała z mężem, który tak jak ona pochodził z Pawłówka, czworo dzieci (dwie córki żyją). Przeżyli wspólnie 62 lata, od kilku lat jej mąż nie żyje. Jubilatka doczekała się 4 wnuków, 9 prawnuków i 1 praprawnuka Mikołaja. Niedawno dotarła do niej wiadomość o tym, że zostanie praprababcią po raz drugi. W młodości przeżyła wysiedlenie do wsi Wrząca. Pani Marianna przez całe życie zajmowała się pracą w gospodarstwie rolnym i rodziną. Jej receptą na długowieczność jest praca i życie na co dzień z uśmiechem wśród bliskich. Nigdy nie chowała do nikogo urazy, żyje w zgodzie ze swoimi krewnymi i sąsiadami. Mieszka z wnukiem i jego rodziną. Jest bardzo samodzielna i nie narzeka na samopoczucie. Nie stosuje żadnej diety. Czyta bez okularów, prowadzi swoją kronikę, w której zapisuje ważne wydarzenia z życia rodziny, wioski, gminy.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe