Powiat Ostrowski: Nowy samochód pożarniczy dla OSP Raszków

Powiat Ostrowski: Nowy samochód pożarniczy dla OSP Raszków
Jednostka OSP Raszków może poszczycić się obecnie jednym z najnowocześniejszych wozów ratowniczo - gaśniczych w powiecie ostrowskim.
To fabrycznie nowy samochód ciężki SCANIA T410 ze zbiornikiem wodnym o pojemności 5000 litów z napędem 4x4. Samochód kosztował ponad 950 tysięcy złotych. Środki na ten cel gmina otrzymała w formie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pożyczka ta może być umorzona w 40 proc. Nowy samochód pożarniczy zastąpił wysłużonego już STARA 244, który w jednostce OSP Raszków był od 1992 roku. Warto tu nadmienić także, że raszkowska OSP działa w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym od 1994 roku. Tylko od 18 września br., czyli od dnia otrzymania wozu raszkowscy strażacy uczestniczyli 14 zdarzeniach wykorzystując swój najnowocześniejszy sprzęt, a od początku 2017 wzięli udział w sumie w 140 akcjach.
Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe