Powiat Kaliski: Tysiące książek w wersji elektronicznej

Powiat Kaliski: Tysiące książek w wersji elektronicznej pixabay
Gminna Biblioteka Publiczna w Koźminku jako jedyna z bibliotek publicznych powiatu kaliskiego przystąpiła do wojewódzkiego konsorcjum LEGIMI, w ramach którego udostępniane są bogate zbiory ponad osiemnastu tysięcy książek w wersji elektronicznej dla czytelników korzystających z urządzeń przenośnych takich jak e-czytniki, tablety, smatfony czy komputery z najnowszymi wersjami systemów Windows. W ofercie dominują kryminały, literatura obyczajowe, fantastyczna i SF.

Do konsorcjum weszło trzydzieści bibliotek z województwa wielkopolskiego, a całość przedsięwzięcia została zainicjowana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Aby korzystać z tej oferty, zainteresowany czytelnik musi udać się do biblioteki i pobrać kod, który umożliwia mu zarejestrowanie się na stronie LEGIMI i bezpłatne korzystanie z ebooków bez jakichkolwiek ograniczeń. Kody przyznawane są bibliotece każdego miesiąca i dla czytelników ważne są przez miesiąc od momentu aktywacji. Bardziej szczegółowych informacji dotyczących korzystania i rejestracji udzielają bibliotekarze.

Oferta jest bardzo interesująca zwłaszcza dla osób, które lubią czytać książki nie tylko w wersji papierowej, ale sięgają również po ich wersje elektroniczne. 

Mateusz Kurzaj
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe