Lekkoatletyka: Marta Żyłka wicemistrzynią w skoku wzwyż Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

Marta Żyłka z ostrowskiej Stali została wicemistrzynią młodziczek w skoku wzwyż podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w Goleniowie i wywalczyła awans do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się 23-24 września w Białej Podlaskiej.
Marta należała do grona faworytek, gdyż legitymuje się w tym roku świetnym rezultatem - uzyskanym przed trzema tygodniami w Lesznie - 1,63 m., co plasuje ją w czołówce krajowej. Jednak w Goleniowie przyszło jej zmierzyć się z Roksaną Poll z Orkana Środa, która również w tym roku skoczyła już 1,63 m. Tym razem zawodniczka ze Środy Wielkopolskiej okazała się lepsza uzyskując 1,61 m. Marta Żyłka ze Stali zajęła drugie miejsce z wynikiem 1,58 m., a trzecie miejsce zajęła Edyta Wojciechowska - zawodniczka również ze Środy Wielkopolskiej - 1,55 m. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - dawniej zwane "makroregionem" - rozgrywane są w celu wyłonienia najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach do udziału w Mistrzostwach Polski Młodzików. Zawody te odbywają się w jednym terminie na ośmiu stadionach w kraju (po dwa województwa w jednych zawodach). Zasady awansu do mistrzostw kraju są dość skomplikowane, ale można przyjąć, że w większości przypadków medaliści z tych zawodów uzyskują awans. Bardzo dobrze spisali się również pozostali reprezentanci ostrowskiego klubu. Kacper Adamczak w biegu na 1000 m. zajął czwarte miejsce z rezultatem 2.51,59 s. Przez chwilę wydawało się, iż wywalczył brązowy medal i razem z Martą pojedzie do Białej Podlaskiej, gdyż w swojej teoretycznie (w wyniku rozstawienia) najsilniejszej serii uplasował się na trzeciej pozycji. Jednak okazało się, że zwycięzca poprzedniego biegu uzyskał najlepszy rezultat całych zawodów - 2.48,83 s. Znakomicie pobiegł na 600 m. Damian Drozdowski zajmując piąte miejsce z wynikiem - 1.31,94 s. Poprawił w tym biegu swój rekord życiowy o prawie 2 sekundy, a do czwaratego miejsca zabrakło mu zaledwie 6 setnych sekundy. Również na piątej pozycji uplasował się Jakub Szymczak, który w skoku w dal uzyskał 5,66 m. Tuz za nim na szóstej pozycji konkurs ukończył Jakub Tuczyński - 5,52 m. MW