Powiat Kaliski: Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna oficjalnie otwarta

Powiat Kaliski: Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna oficjalnie otwarta M. Woźniak
Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna została oficjalnie otwarta 11 września br. w Opatówku. Siedziba Poradni znajduje się na I piętrze internatu należącego do Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.

Podczas otwarcia obecne były władze powiatu, miasta Kalisza, gmin powiatu kaliskiego, kuratorium oświaty, służb mundurowych oraz dyrekcje szkół z terenu powiatu.
Powiatowa Poradnia to placówka publiczna, świadcząca bezpłatne usługi dla dzieci, młodzieży, rodzin oraz instytucji oświatowych z terenu powiaty kaliskiego. Organem prowadzącym jest powiat kaliski. W skład zespołu wchodzą psycholodzy, pedagodzy, logopedzi oraz doradca zawodowy.
Dyrektorem Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej została Daria Jurek, której powierzono stanowisko dyrektora zgodnie z uchwałą. 
Poradnia swoją pomocą obejmuje już dzieci w wieku od 3 do 19 lat, a docelowo będą też dzieci do 3 roku życia. Łącznie takich młodych mieszkańców na terenie powiatu kaliskiego jest obecnie 14 tys.
Do poradni będzie można zgłaszać się po opinie lub po konsultacje. Z wnioskiem o pomoc mogą wystąpić zarówno rodzice jak i dyrekcja szkoły.
Podczas otwarcia dyrektor placówki Daria Jurek mówiła, że to ważny moment, bo przyszło jej tworzyć od podstaw nową jednostkę powiatu, co jest ogromnym wyzwaniem, ale  doświadczenie zespołu pracującego w poradni będzie dużym wsparciem dla profesjonalnej działalności poradni jak i dla najmłodszych mieszkańców powiatu.
Oficjalnego otwarcia dokonał starosta kaliski Krzysztof Nosal, przewodniczący rady powiatu kaliskiego Mieczysław Łuczak i dyrektor poradni Daria Jurek.
Władze powiatu i zaproszeni goście podkreślali zgodnie, że taka jednostka jest w obecnych czasach bardzo potrzebna młodemu społeczeństwu, a problemy, z którymi boryka się młodzież, są coraz bardziej zauważalne. Poradnia ma służyć najmłodszym i ma reagować na bieżące problemy młodzieży, a przede wszystkim pomagać w szerokim zakresie określonym przez statut.
Mgr Daria Jurek  jest filologiem polskim-, która studiowała na  UAM filia Kalisz, logopedą, oligofrenopedagogiem. Jej staż pracy to  17 lat, a na stanowisku wicedyrektora pracowała przez 3 lata. Ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu logopedii.

Mateusz Kurzaj

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe