Powiat Kaliski: Niezwykła pasja. Poznał już 808 wojtów!

Powiat Kaliski: Niezwykła pasja. Poznał już 808 wojtów! UG Szczytniki
Niecodzienny gość zawitał w piątek 8 września, do Urzędu Gminy w Szczytnikach. Tomasz Pawłowski zwany "Tomkiem Wędrowniczkiem" odwiedził urząd. Znany z ciągłych podróży pasjonat to pierwsza jego wizyta. Nie obyło się bez długich rozmów, upominków oraz wpisu do kronik i i pamiątkowego zdjęcia.

– To pasjonat, który interesuje się samorządami - mówi Marek Albrecht, wójt gminy Szczytniki. – Wiedza, jaką posiada Pan Tomasz jest nieoceniona. Z wielkim zaangażowaniem opowiada o ciekawostkach dotyczących urzędów w całym kraju.

Tomasz Pawłowski od 1990 roku jeździ pociągami i autobusami po Polsce, odwiedzając urzędy miast, gmin, starostwa, urzędy wojewódzkie i marszałkowskie. Chętnie pozuje do pamiątkowych zdjęć oraz kolekcjonuje upominki lokalnych samorządów. Wójt gminy Szczytniki przekazał „Wędrowniczkowi” mapę gminy, koszulkę oraz inne małe pamiątkowe gadżety.

Tomasz Wędrowniczek na stałe mieszka w Gnieźnie. Jest osobą pełną optymizmu i pogody ducha. 
Pan Tomasz w swojej kolekcji ma już ponad 100 pamiątkowych kronik ze swoich podróży, barwnych, kolorowych, opatrzonych licznymi fotografiami,  zawierających dedykacje i autografy wojewodów, marszałków, starostów, burmistrzów, wójtów oraz przedstawicieli wielu instytucji. Prowadzi również chronologiczne, bardzo analityczne zapiski podsumowujące ilość odwiedzonych samorządowców. Na przestrzeni minionych lat Tomek Wędrowniczek odwiedził: 269 prezydentów, 339 wiceprezydentów, 603 burmistrzów, 484 wiceburmistrzów, 808 wójtów, 472 wicewójtów, 345 starostów, 410 wicestarostów.
 

Mateusz Kurzaj
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe