Kalisz: Trzeźwość nieletnich na wakacjach zależy od Ciebie!

Kalisz: Trzeźwość nieletnich na wakacjach zależy od Ciebie! pixabay
Wakacje to dla młodych osób czas odpoczynku, zabawy ale też eksperymentowania z alkoholem. Komenda Miejska Policji w Kaliszu odnotowała w pierwszym miesiącu wakacji 3 przypadki sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Zdarzenia te miały miejsce głównie w małych osiedlowych sklepach.

Żeby zapobiec większej liczbie tych zdarzeń – czyli łamania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów przeprowadziła w drugiej połowie lipca akcję profilaktyczno– edukacyjną, skierowaną do sprzedawców napojów alkoholowych. Podczas akcji członkowie Komisji odwiedzili 36 sklepów w których przeprowadzili ze sprzedawcami rozmowy edukacyjne, przypominając o obowiązku kontrolowania pełnoletności (w przypadku wątpliwości co do wieku klienta kupujacego alkohol), o zakazie sprzedażny alkoholu nieletnim oraz o konsekwencjach łamania tego zakazu: administracyjnej (cofnięcie zezwolenia) i karnej (grzywna, zakaz prowadzenia działalności objętej zezwoleniem, przepadek napojów alkoholowych).

We wszystkich odwiedzonych sklepach zostawiono materiały edukacyjno– profilaktyczne: wyciąg z ustawy o wychowaniu w trzeźwości dot. ustawowego zakazu sprzedaży alkoholu nieletnim, sankcji za sprzedaż alkoholu nieletnim, broszury i plakaty „STOP sprzedaży alkoholu nieletnim” oraz zawieszki na butelki „Alkohol nie dla małolata”. 

Mateusz Kurzaj

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe