Ostrów: Ostrów z „Czarodziejskim Drzewem 2017”

Ostrów: Ostrów z „Czarodziejskim Drzewem 2017”
Ostrów Wielkopolski drugi rok z rzędu został laureatem nagrody „Czarodziejskie Drzewo 2017”. Przyznaje ją Klub Gaja – ogólnopolskie stowarzyszenie, które w 2003 roku zainicjowało w kraju obchody Święta Drzewa. Nagroda została przyznana za posadzenie 3000 drzew w Parku 600-lecia i w ogrodach mieszkańców podczas ubiegłorocznych miejskich działań ekologicznych.
Święto Drzewa obchodzone jest w październiku. W ubiegłym roku około 3000 sadzonek drzew zostało zasadzonych i rozdanych mieszkańcom Ostrowa. Swoje drzewko zasadziło też każde z miejskich przedszkoli. Akcja odbyła się w Parku 600 – lecia przy Alei Solidarności (Kozi Borek). - Ostrów Wielkopolski przyłączył się do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew po raz drugi. Rozdaliśmy sadzonki drzew z gatunku: świerk, dąb, buk, klon, lipa, jarząb, brzoza, sosna, daglezja, a mieszkańcy otrzymali je bezpłatnie. W ubiegłym roku zostaliśmy nagrodzeni jako jedyny samorząd w Polsce. Cieszę się, że w tym roku naszym śladem podążył kolejny – Ostrowca Świętokrzyskiego – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - Dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu osób – przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacji społecznych, leśników, nauczycieli, uczniów, rodziców i wszystkich miłośników drzew posadziliśmy w tej edycji Święta Drzewa blisko 33 tysiące drzew i krzewów. W sumie, od początku programu, dzięki zaangażowaniu blisko 630 tysięcy osób posadziliśmy ponad 800 tysięcy drzew – informują przedstawiciele Klubu Gaja. Program Święto Drzewa realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku to szeroka edukacja na temat roli drzew w adaptacji do zmian klimatu, twórcza współpraca i działania praktyczne – ochrona i sadzenie drzew. Co roku najbardziej aktywnych uczestników programu Klub Gaja nagradza statuetkami „Czarodziejskiego Drzewa”. Rozdanie nagród odbędzie się 10 października 2017 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie podczas inauguracji 15. edycji programu Święto Drzewa. - Więcej drzew w mieście to czystsze powietrze – to proste równanie. Sadzimy drzewa przy okazji naszych akcji ekologicznych, rozdajemy sadzonki mieszkańcom, którzy sadzą je przy swoich domach i w ogródkach. W tym roku także przystąpimy do akcji Klubu Gaja. Walczymy o nasze środowisko i jest to dla mnie duża satysfakcja, że działania te są dostrzegalne w skali całego kraju. Ochrona środowiska nie jest już kaprysem, czy wyborem. Jest koniecznością. Również ze względu na pokolenie naszych dzieci i wnuków – przekonuje prezydent miasta.
Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe