Kalisz: Poruszający gest kaliszanki. W testamencie zapisała pieniądze dla Domu Dziecka!

Kalisz: Poruszający gest kaliszanki. W testamencie zapisała pieniądze dla Domu Dziecka! http://www.domdziecka.kalisz.pl
- To piękny gest, który trzeba docenić - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. Ponad 20 tysięcy złotych hojna kaliszanka zapisała w testamencie dla Domu Dziecka w Kaliszu.

Swoją decyzję o przekazaniu tak wysokiej kwoty hojna kaliszanka zapisała w testamencie sporządzonym w październiku 2005 roku.  Zgodnie z jej wolą kaliski sierociniec otrzyma 20.894,48 złotych. - Wydział Gospodarowania Mieniem Urzędu Miejskiego w Kaliszu poprosił już o przygotowanie przez placówkę wniosku o zwiększenie planu wydatków - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - To piękny gest i dowód niezwykłej empatii mieszkanki naszego miasta. 

Dom Dziecka powstał około 1899 roku. Obecnie mieszka tam czterdzieścioro dzieci. Najstarsze ma 18 lat, a najmłodsze roczek. 

Mateusz Kurzaj

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe